Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2014

23-25. května 2014

facebook

Podporujeme

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida Zastoupení Evropské komise v ČR
Partneři:
Kofola Bageterie Boulevard Starbucks Coffee Company Emco

Nacházíte se:

Novinky

 • 4. února 2015 Máme další skvělou zprávu. Společnosti Crocodille a Kofola se rozhodly, že nás podpoří i v letošním roce svými produkty. Účastníci festivalu se tak mohou těšit na výborné bagetky a lahodné nápoje. Děkujeme!
 • 21. ledna 2015 Termín letošního festivalu OUT of HOME již známe!! Konat se bude 29.-31. května. Schůzka našeho týmu je naplánována již na tento čtvrtek a pomalu se začíná dávat vše do pohybu. Připravovat budeme již devátý ročník.
 • 5. ledna 2015 PF2015
 • 3. ledna 2015 Na konci loňského roku jsme obdrželi velmi milou zprávu. Nadace Komerční banky Jistota podpoří náš festival OUT of HOME i v letošním roce a daruje nám částku 100 000 Kč. Máme velkou radost! K tomu se přidala i skvělá zpráva v letošním roce. Nadační fond Albert podpoří naše výjezdy do dětských domovů částkou 40 000 Kč. Žádali jsme u tohoto fondu poprvé a jsme za tuto důvěru v nás vloženou nesmírně potěšeni. Oběma partnerům moc děkujeme!
 • 8. listopadu 2014 Členové hudebního uskupení Clarinet Factory s námi byli na výjezdu v dětských domovech poprvé a rovnou jsme společně navštívili děti v Budkově a Senožatech. Kromě toho, že jsme měli pro děti připravený v obou domovech hudební workshop, nechyběly ani kreativní dílny a výroba šperků. V Senožatech nám děti ukázaly taneční program, který mají připravený do jedné celorepublikové soutěže. Oba domovy jsme pozvali na 9. ročník festivalu OUT of HOME.
 • 4. listopadu 2014 Tento víkend (8.-9.11.) nás čeká výjezd s hudebním uskupením Clarinet Factory do Dětských domovů Budkov a Senožaty, které se účastnily letošního festivalu OUT of HOME. Kromě toho, že na děti čeká několik workshopů (hudební, sportovní a tvůrčí) vezeme jim také krásné misky, které si vyrobily v rámci stanoviště KERAMIK. K našemu týmu se přidal i český windsurfař Tomáš Malina. Už se těšíme!
 • 15. října 2014 Křest nového videoklipu Nebe v nás od kapely Mimosféry se včera povedl a Jamm club praskal ve švech.Kmotr Pavel Šporcl popřál klukům radost ze hry a poděkoval za to, že se snaží podporovat a pomáhat dětem z dětských domovů. Rádi bychom také s klukama zorganizovali tour po dětských domovech. Podívejte se na nový videoklip a nezapomeňte nám napsat, jak se vám líbí. Děkujeme všem, kteří včera dorazili!
 • 29. září 2014 Chvilka pro tebeBěhem letošního festivalu vycházely o naší akci díky našemu PR specialistovi Romanu Hrůzovi nejrůznější články. Jedním z nich je také příběh členky našeho týmu Oliny Mistrové, která s námi již léta spolupracuje. Tento článek, otištěný v časopise Chvilka pro tebe, může být motivací pro další děti z dětských domovů, aby se nebály odchodu z domova. Každý začátek je těžký, ale když se chce, všechno jde. A Olinka je toho zářným příkladem. Celý článek si můžete přečíst v rubrice Napsali o nás.
 • 4. září 2014 První podzimní výjezd se blíží! Tuto sobotu vyrazíme s naším týmem do Dětského domova Trnová u Plzně. Tento výlet bude pro nás výjimečný v tom, že se v tomto domově nacházejí velmi malé děti, proto je pro nás výzvou připravit pro ně záživný program. Můžeme dopředu prozradit, že bychom rádi s dětmi vytvořili umělecká díla, která budou na prodej i na našem FCB. Výtěžek pak poputuje zpět do domova.
 • 8. srpna 2014 Dětský domov Čtyřlístek z Plané si vybral svou výhru, kterou získal od TV Óčko za své nasazení na stanovišti realizované touto televizí. Akce s názvem Street Skillz se konala 14. června v Praze a podle slov ředitele DD Jiřího Kotschyhi si akci děti náležitě užily. Byly tady pro ně připraveny nejrůznější atrakce a nechyběla ani exkurze zákulisím televize. Budeme se těšit na spolupráci s Óčkem i další rok a doufáme, že na festival dorazí i děti z Plané. Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.
 • 7. srpna 2014 Dovolili bychom si touto cestou reagovat za naše sdružení Mimo domov na prohlášení, které učinil poslanec za ODS Marek Benda ve zpravodajství ČT. Mrzí nás, že si čeští politici nedokáží ověřit informace ještě před tím, než je prezentují navenek zvláště pak, když jejich stanoviska mnohdy poškozují zájmy konkrétní cílové skupiny.
 • 26. června 2014 Dnes dorazí do Prahy děti z Dětského domova Slaný, které se sice letošního festivalu OUT of HOME neúčastnily, ale určitě je rádi pozveme další rok. Jedno ze stanovišť na letošním festivalu OOH bylo v agentuře HAVAS Worldwide Praha, kde si děti měly možnost vyzkoušet profesi COPYWRITER. Tato agentura připravila na dnešní odpoledne program pro děti v kině Cinestar, kde se bude mimo jiné promítat film Jak vycvičit draka 2 a nebude chybět ani další program. Pozvali jsme proto děti ze Slaného, které mají svou účast na této akci „za dobrý prospěch ve škole“, jak nám napsala paní vychovatelka. Přejeme příjemnou zábavu a pěkný začátek prázdnin!
 • 25. června 2014 Martin Rajniš - výstava Stanoviště ARCHITEKT se letos v rámci našeho festivalu ujali premiérově architekti Martin Rajniš a David Kubík. Tito dva pánové mají tento čtvrtek vernisáž v holešovickém DOXu (Poupětova 1, Praha 7), kam vás srdečně zveme. Práce dětí z tohoto stanoviště - bydlení pro žirafu - jsme na výstavu nepropašovali, tak snad přiště.
 • 12. června 2014 Ani na stanovišti HUDEBNÍK děti nezahálely a v nahrávacím studio TOTAL RECORD vznikala parádní dílka pod vedením členů kapely Mimosféry. Děti z Lichnova, Dubence a Potštejna se mohly odvázat a ani tady se fantazii meze nekladly. Ostatně, výsledek si můžete poslechnout sami. A my děkujeme za skvělou spolupráci neje kapele, ale i týmu z TOTAL RECORD.
 • 4. června 2014 žirafy Na každém stanovišti měly děti možnost, dozvědět se něco o daném povolání, a také si ho vyzkoušet. Na stanovišti ARCHITEKT pod vedením Davida Kubíka a Martina Rajniše měly děti mimo jiné za úkol, namalovat domeček pro žirafu. Jak se s tím účastníci festivalu poprali, posuďte sami. Na stanovišti architekt se vystřídaly domovy z Liptálu, Mikulova a Plesné.
 • 3. června 2014 Kapela Mimosféry se účastnila několika výjezdů do dětských domovů spolu s naším týmem. Kromě toho, že pro děti připravovali kluci hudební workshopy, natáčeli v domovech i svůj videoklip k písničce Nebe v nás. Poslední záběry byly dotáčeny na našem společném výjezdu v Dětském domově v Nepomuku 27.5.2014. Děti si v klipu zahrály a na rozloučenou pak kapela zahrála na zahradě domova několik svých hitů.
 • 27. května 2014 ČT Události Byli jsme příjemně překvapeni, že náš festival navštívil o víkendu i sympatický televizní štáb České televize, který natáčel téměř celý den na stanovištích. Reportáž byla nasazena v sobotu 24.5.2014 v hlavních zpravodajství Událostech na ČT1. Reportáž si můžete přehrát zde.
 • 26. května 2014 DD LiptálVýsledky z letošního festivalu OUT of HOME: Zlatou medaili získává a titul šampiona z loňska obhájil tým z Liptálu, na druhém místě jsou děti z Dlažkovic a bronz si z Prahy odvezl tým z Potštejna. Gratulujeme všem vítězům! A děkujeme všem dětem za jejich nasazení. Kompletní výsledky naleznete zde.
 • 23. května 2014 Sama doma Česká televize pozvala zástupce organizačního týmu do pořadu Sama doma a rozhovor umístila na své webové stránky. Podobná publicita je pro nás velmi zajímavá, protože máme možnost mluvit veřejně o problémech, které trápí děti z dětských domovů.
 • 23. května 2014 CrocsNejvětším dárkem pro všechny zúčastněné bude samozřejmě den plný zážitků! Ale aby ten nevyprchal do dalšího ročníku, máme pro vítězné týmy dárek od firmy URBANLUX, která prvním třem dětským domovům věnuje poukaz na botky značky CROCS. Tak ať dobře slouží!!!
 • 20. května 2014 Od výjezdu do Nepomuku sice uplynul nějaký ten den, ale fotky, které máme k dispozici, stojí určitě za shlédnutí i dnes a dětem jsme je slíbili. Fotila je členka našeho týmu Eva a můžete se podívat, co se v domově všechno dělo. Nový klip kapely Mimosféry se snad podařilo dotočit a brzy vám ho ukážeme i u nás na webu a FCB.
 • 16. května 2014 Zbraslavice O víkendu nás čeká společné setkání s našimi asistenty, kteří se starají o týmy z dětských domovů a jsou jejich průvodci po celý festival. Toto setkání realizujeme již po třetí a hlavním cílem je, aby se všichni vzájemně poznali, dozvěděli se více o programu festivalu a připravena pro ně je také bojovka. Asistenti jsou nezbytnou součástí organizačního týmu a díky nim víme, že je o děti během akce dobře postaráno. Tentokrát se vydáme do rekreačního areálu Zbraslavice.
 • 15. května 2014 logo Metafora Naším partnerem je také nakladatelství METAFORA, které nám pro letošní rok věnovalo dárky v podobě užitečných knížek pro vítězné týmy a kromě toho se postará také o úplně nové stanoviště NAKLADATEL. Více neprozradíme, ale budeme se těšit na spolupráci.
 • 14. května 2014 Tento čtvrtek čeká na malého Ládíka z DD Horní Slavkov jednodenní workshop v ateliéru Liběny Rochové na Vysoké škole umělecko-průmyslové. Stanoviště MÓDNÍ NÁVRHÁŘ je součástí zážitkové hry, kde děti nahlédnou nejen pod pokličku profese módní návrhář, ale vyzkoušejí si také manuální zručnost a představivost v praxi. V loňském roce se lektorům nejvíce líbil právě Ládík, který za svou šikovnost a nadšení získal možnost, strávit se studenty jeden den. Toto stanoviště čeká na děti i během letošního festivalu, který vypukne za pár dní.
 • 30. dubna 2014 Out of home 2014 - visualNový vizuál pro letošní ročník OUT of HOME nám připravil dvorní grafik Roman ze studia EKD. Program na slavnostní sobotní večer je již jasný. Pozvání přijali DJ Negative a DJ Marek Sklenář a tentokrát nebude chybět ani videoprojekce klipů, která bude na OOH poprvé. DJ Friky bude v tu dobu již na cestách, ale máme radost, že i s přes své vytížení povede přes den zážitkové stanoviště DJ.
 • 23. dubna 2014 Tuto neděli (27.4.) se vydáme za dětmi do Nepomuku, kde jsme ještě nikdy na výjezdu nebyli. Společně s námi pojede také kapela Mimosféry a nebude chybět ani produkční společnost Meloun. Kromě toho, že budeme v dětském domově dotáčet videoklip, vyrazíme také do terénu a pro děti máme připravené i různé soutěže.
 • 2. dubna 2014 Letošní 8. ročník festivalu OUT of HOME získal od Magistrátu hlavního města Praha finanční podporu v rámci grantového řízení. Tyto prostředky nám výrazně pomohou k realizaci celé akce.
 • 9. března 2014 A je to tady! Všechna místa určená pro týmy z dětských domovů máme již obsazena. A dokonce to vypadá, že letos základnu rozšíříme pro velký zájem mezi dětmi. Aktualizovaný seznam naleznete v rubrice Sportovní program.
 • 6. března 2014 Na festival máme přihlášeno již 20 dětských domovů! Poslední tři volná místa jsou stále ve hře a vyčkáváme, které týmy se chytí příležitosti a přihlásí se. I letos na děti čekají zajímavá stanoviště a nebude chybět ani večerní vyhlášení.
 • 17. února 2014 Přípravy na festival jsou opět v plném proudu. A my máme další dobrou zprávu. Společnosti Kofola a Crocodille nám potvrdily partnerství i na letošním osmém ročníku. Budeme mít tak zajištěné jídlo a pití pro děti na celý den. Neotálejí ani dětské domovy, které se nám postupně hlásí. Tak jsme zvědaví, jaké týmy k nám letos dorazí a zda přijedou s bojovnou a hlavně dobrou náladou!
 • 17. ledna 2014 Termín letošního festivalu OUT of HOME je na světě! Děti přivítáme v Praze o víkendu 23. – 24. května! Těšíme se i na celý tým, který se na festivalu významně podílí.
 • 15. ledna 2014 Nadace JistotaV letošním roce máme nového partnera. Nadace Komerční banky Jistota podpořila finanční částkou 100 000 Kč náš festival OUT of HOME a za tyto prostředky budeme realizovat nejen aktivity spojené se zážitkovou hrou pro děti, ale uhradíme také workshopy pro vítězné dětské domovy. Na tuto spolupráci se moc těšíme!
 • 31. prosince 2013 PF 2014 Děkujeme vám všem za přízeň a podporu, které si nesmírně vážíme a rádi bychom vám popřáli za tým OUT of HOME spokojený a vyvážený rok 2014. Především pak hodně zdraví, lásky, příjemných zážitků a zajímavých setkání. Abyste si plnili svá přání a nezalekli se nástrah a překážek. A nezapomeňte na heslo našeho festivalu: Když se chce, všechno jde.
 • 15. prosince 2013 Máme první fotky z výjezdu do Chomutova. Kromě toho, že v tomto domově mají několik talentovaných tanečníků a muzikantů, děti také hodně sportují a jsou manuálně zručné. Těšíme se, že dorazí příští rok na festival.
 • 7. prosince 2013 Tento víkend nás čeká návštěva dvou dětských domovů. V sobotu se podíváme do Chomutova a v neděli vyrazíme do Vysoké Pece. Kromě toho, že bychom děti rádi pozvali na festival, čeká na nás předvánoční výroba pohledů, záložek a ozdob. Pro děti máme připravené i diáře z chráněné dílny Modrý klíč, kam si budou zapisovat svá tajemství a přání.
 • 19. listopadu 2013 Clarinet FactoryPodpořte naše přátele z hudebního uskupení Clarinet Factory a přispějte jim na vydání nové – a určitě perfektní - desky. Mimo domov se také zapojí. A budeme mít alespoň další důvod k pokračování spolupráce a s novou deskou a hudebními workshopy třeba vyrazíme v novém roce do dětských domovů. Clarinet Factory vydali před třemi lety desku s názvem OUT of HOME a součástí našeho festivalu byl její křest. Podílet se na vzniku nové desky můžete ZDE. O kapele se dočtete na www.clarinetfactory.cz
 • 12. listopadu 2013 O výjezdu našeho týmu za dětmi do Žíchovce jsme vás již informovali. Podívat se můžete na fotky, abyste si udělali představu, co že se tam všechno dělo. Ve stejném víkendu jsme navštívili také děti v Kašperských horách, fotky jsou zde. Členka posádky, Alex Chludilová z Vteřina poté, napsala z výjezdů krátkou reportáž. Děkujeme oběma dětským domovům za vřelé přijetí a budeme se těšit na setkání, třeba na festivalu OUT of HOME 2014.
 • 6. listopadu 2013 O víkendovém golfovém workshopu s dětmi ze Senožat jsme vás informovali v řijnu. Rádi bychom ještě doplnili fotky z této akce,která se podle ohlasů détí povedla.
 • 1. listopadu 2013 O víkendu vyrážíme do dvou dětských domovů na výjezd. Tentokrát navštívíme děti v DD Kašperky a Žichovec. Spolu s námi jede kapela Mimosféry, filmaři z Meloun production a členové nezávislé platformy Vteřina poté. Uz se na děti těšíme!
 • 11. října 2013 DD Senožaty Druhé místo na letošním OUT of HOME získaly děti ze Senožat. A tento víkend si vyberou svou výhru. Navštíví GOLF Resort v Olomouci, aby si pod dohledem profesionálního golfisty Petra Kabáta tento sport vyzkoušely. Jsme zvědaví, jak se jim bude na golfovém hřišti líbit. Tak odpalu ZDAR!
 • 3. října 2013 Zážitkový víkend v Nechranicích se vyvedl a podle ohlasů byly děti s windsurfingovým kurzem spokojené. Můžete se podívat na fotky pro dokreslení atmosféry. I příští rok budou děti o tento kurz na festivalu OUT of HOME soutěžit.
 • 5. září 2013 První místo z letošního festivalu si odvezly děti z Liptálu, které si tento víkend vyberou svou výhru. Čeká na ně windsurfingový kurz s Tomášem Malinou na Nechranické přehradě nedaleko Chomutova. Tak doufáme, že se vydaří počasí a dětem se bude chtít do vody. Spát budeme v kempu a nebude chybět ani opékání buřtů. Víkendu se zúčastní i velká část organizačního týmu. Už se těšíme!
 • 17. srpna 2013 Rádi podporujeme projekty, které mají smysl a věnují se podobné problematice, jako Mimo domov - tedy integraci dětí z dětských domovů do společnosti. Nezávislá platforma pro práva dětí vyrůstající mimo rodinu Vteřina poté, se kterou bychom rádi navázali bližší spolupráci, hledá do svého týmu lidi, kteří prošli dětským domovem a rádi by přispěli svými zkušenostmi. Tak se nebojte a pište. Kromě toho hledá Vteřina poté také FUNDRAISERA. Kontakty naleznete v inzerátu.


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2013.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky