Přeskočit na obsah
Ročník 2007 Ročník 2008 Ročník 2009 Ročník 2010 Ročník 2011 Ročník 2012 Ročník 2013 Ročník 2014 Ročník 2015 Ročník 2016 Ročník 2017 Ročník 2018 Ročník 2019
Mimodomov logo

Out of Home 2014

23-25. května 2014

facebook

Podporujeme

partneři

Generální partner:
RWE Transgas
Hlavní mediální partneři:
lidovky.cz
Hlavní partneři:
Magistrát hlavního města Prahy Nadace Jistota Modrá pyramida Zastoupení Evropské komise v ČR
Partneři:
Kofola Bageterie Boulevard Starbucks Coffee Company Emco

Nacházíte se:

Novinky

 • 4. února 2015 Máme další skvělou zprávu. Společnosti Crocodille a Kofola se rozhodly, že nás podpoří i v letošním roce svými produkty. Účastníci festivalu se tak mohou těšit na výborné bagetky a lahodné nápoje. Děkujeme!
 • 21. ledna 2015 Termín letošního festivalu OUT of HOME již známe!! Konat se bude 29.-31. května. Schůzka našeho týmu je naplánována již na tento čtvrtek a pomalu se začíná dávat vše do pohybu. Připravovat budeme již devátý ročník.
 • 5. ledna 2015 PF2015
 • 3. ledna 2015 Na konci loňského roku jsme obdrželi velmi milou zprávu. Nadace Komerční banky Jistota podpoří náš festival OUT of HOME i v letošním roce a daruje nám částku 100 000 Kč. Máme velkou radost! K tomu se přidala i skvělá zpráva v letošním roce. Nadační fond Albert podpoří naše výjezdy do dětských domovů částkou 40 000 Kč. Žádali jsme u tohoto fondu poprvé a jsme za tuto důvěru v nás vloženou nesmírně potěšeni. Oběma partnerům moc děkujeme!
 • 8. listopadu 2014 Členové hudebního uskupení Clarinet Factory s námi byli na výjezdu v dětských domovech poprvé a rovnou jsme společně navštívili děti v Budkově a Senožatech. Kromě toho, že jsme měli pro děti připravený v obou domovech hudební workshop, nechyběly ani kreativní dílny a výroba šperků. V Senožatech nám děti ukázaly taneční program, který mají připravený do jedné celorepublikové soutěže. Oba domovy jsme pozvali na 9. ročník festivalu OUT of HOME.
 • 4. listopadu 2014 Tento víkend (8.-9.11.) nás čeká výjezd s hudebním uskupením Clarinet Factory do Dětských domovů Budkov a Senožaty, které se účastnily letošního festivalu OUT of HOME. Kromě toho, že na děti čeká několik workshopů (hudební, sportovní a tvůrčí) vezeme jim také krásné misky, které si vyrobily v rámci stanoviště KERAMIK. K našemu týmu se přidal i český windsurfař Tomáš Malina. Už se těšíme!
 • 15. října 2014 Křest nového videoklipu Nebe v nás od kapely Mimosféry se včera povedl a Jamm club praskal ve švech.Kmotr Pavel Šporcl popřál klukům radost ze hry a poděkoval za to, že se snaží podporovat a pomáhat dětem z dětských domovů. Rádi bychom také s klukama zorganizovali tour po dětských domovech. Podívejte se na nový videoklip a nezapomeňte nám napsat, jak se vám líbí. Děkujeme všem, kteří včera dorazili!
 • 29. září 2014 Chvilka pro tebeBěhem letošního festivalu vycházely o naší akci díky našemu PR specialistovi Romanu Hrůzovi nejrůznější články. Jedním z nich je také příběh členky našeho týmu Oliny Mistrové, která s námi již léta spolupracuje. Tento článek, otištěný v časopise Chvilka pro tebe, může být motivací pro další děti z dětských domovů, aby se nebály odchodu z domova. Každý začátek je těžký, ale když se chce, všechno jde. A Olinka je toho zářným příkladem. Celý článek si můžete přečíst v rubrice Napsali o nás.
 • 4. září 2014 První podzimní výjezd se blíží! Tuto sobotu vyrazíme s naším týmem do Dětského domova Trnová u Plzně. Tento výlet bude pro nás výjimečný v tom, že se v tomto domově nacházejí velmi malé děti, proto je pro nás výzvou připravit pro ně záživný program. Můžeme dopředu prozradit, že bychom rádi s dětmi vytvořili umělecká díla, která budou na prodej i na našem FCB. Výtěžek pak poputuje zpět do domova.
 • 8. srpna 2014 Dětský domov Čtyřlístek z Plané si vybral svou výhru, kterou získal od TV Óčko za své nasazení na stanovišti realizované touto televizí. Akce s názvem Street Skillz se konala 14. června v Praze a podle slov ředitele DD Jiřího Kotschyhi si akci děti náležitě užily. Byly tady pro ně připraveny nejrůznější atrakce a nechyběla ani exkurze zákulisím televize. Budeme se těšit na spolupráci s Óčkem i další rok a doufáme, že na festival dorazí i děti z Plané. Fotografie z akce jsou k nahlédnutí zde.
 • 7. srpna 2014 Dovolili bychom si touto cestou reagovat za naše sdružení Mimo domov na prohlášení, které učinil poslanec za ODS Marek Benda ve zpravodajství ČT. Mrzí nás, že si čeští politici nedokáží ověřit informace ještě před tím, než je prezentují navenek zvláště pak, když jejich stanoviska mnohdy poškozují zájmy konkrétní cílové skupiny.
 • 26. června 2014 Dnes dorazí do Prahy děti z Dětského domova Slaný, které se sice letošního festivalu OUT of HOME neúčastnily, ale určitě je rádi pozveme další rok. Jedno ze stanovišť na letošním festivalu OOH bylo v agentuře HAVAS Worldwide Praha, kde si děti měly možnost vyzkoušet profesi COPYWRITER. Tato agentura připravila na dnešní odpoledne program pro děti v kině Cinestar, kde se bude mimo jiné promítat film Jak vycvičit draka 2 a nebude chybět ani další program. Pozvali jsme proto děti ze Slaného, které mají svou účast na této akci „za dobrý prospěch ve škole“, jak nám napsala paní vychovatelka. Přejeme příjemnou zábavu a pěkný začátek prázdnin!
 • 25. června 2014 Martin Rajniš - výstava Stanoviště ARCHITEKT se letos v rámci našeho festivalu ujali premiérově architekti Martin Rajniš a David Kubík. Tito dva pánové mají tento čtvrtek vernisáž v holešovickém DOXu (Poupětova 1, Praha 7), kam vás srdečně zveme. Práce dětí z tohoto stanoviště - bydlení pro žirafu - jsme na výstavu nepropašovali, tak snad přiště.
 • 12. června 2014 Ani na stanovišti HUDEBNÍK děti nezahálely a v nahrávacím studio TOTAL RECORD vznikala parádní dílka pod vedením členů kapely Mimosféry. Děti z Lichnova, Dubence a Potštejna se mohly odvázat a ani tady se fantazii meze nekladly. Ostatně, výsledek si můžete poslechnout sami. A my děkujeme za skvělou spolupráci neje kapele, ale i týmu z TOTAL RECORD.
 • 4. června 2014 žirafy Na každém stanovišti měly děti možnost, dozvědět se něco o daném povolání, a také si ho vyzkoušet. Na stanovišti ARCHITEKT pod vedením Davida Kubíka a Martina Rajniše měly děti mimo jiné za úkol, namalovat domeček pro žirafu. Jak se s tím účastníci festivalu poprali, posuďte sami. Na stanovišti architekt se vystřídaly domovy z Liptálu, Mikulova a Plesné.
 • 3. června 2014 Kapela Mimosféry se účastnila několika výjezdů do dětských domovů spolu s naším týmem. Kromě toho, že pro děti připravovali kluci hudební workshopy, natáčeli v domovech i svůj videoklip k písničce Nebe v nás. Poslední záběry byly dotáčeny na našem společném výjezdu v Dětském domově v Nepomuku 27.5.2014. Děti si v klipu zahrály a na rozloučenou pak kapela zahrála na zahradě domova několik svých hitů.
 • 27. května 2014 ČT Události Byli jsme příjemně překvapeni, že náš festival navštívil o víkendu i sympatický televizní štáb České televize, který natáčel téměř celý den na stanovištích. Reportáž byla nasazena v sobotu 24.5.2014 v hlavních zpravodajství Událostech na ČT1. Reportáž si můžete přehrát zde.
 • 26. května 2014 DD LiptálVýsledky z letošního festivalu OUT of HOME: Zlatou medaili získává a titul šampiona z loňska obhájil tým z Liptálu, na druhém místě jsou děti z Dlažkovic a bronz si z Prahy odvezl tým z Potštejna. Gratulujeme všem vítězům! A děkujeme všem dětem za jejich nasazení. Kompletní výsledky naleznete zde.
 • 23. května 2014 Sama doma Česká televize pozvala zástupce organizačního týmu do pořadu Sama doma a rozhovor umístila na své webové stránky. Podobná publicita je pro nás velmi zajímavá, protože máme možnost mluvit veřejně o problémech, které trápí děti z dětských domovů.
 • 23. května 2014 CrocsNejvětším dárkem pro všechny zúčastněné bude samozřejmě den plný zážitků! Ale aby ten nevyprchal do dalšího ročníku, máme pro vítězné týmy dárek od firmy URBANLUX, která prvním třem dětským domovům věnuje poukaz na botky značky CROCS. Tak ať dobře slouží!!!


Novinky z minulého ročníku najdete na http://2013.mimodomov.cz

 

© Copyright Mimo domov, o.s. 2009-2024, webmaster: Radim Hašek


Přejít na začátek stránky